Tootegrupid

Tantsiv vanatüdruk - tervislik maitake seen

17.09.2017 / 0 kommentaari
Tantsiv vanatüdruk - tervislik maitake seen

Kord saanud Jaapani mägiteel kokku budistliku kloostri nunnad ja puuraidurid, kes avastasid metsas maitsva maitake seene kasvukoha. Suurest õnnest hakkasid nad koos tantsu vihtuma - nii saigi seen endale nimeks maitake, mis jaapani keelest tõlgituna tähendab tantsiv seen.

Itaalias tuntakse seda hoopis „vanatüdruku“ nime all. Euroopas ja USA-s kutsutakse seent „metsa kanaks“, kuna ta meenutab puhvis sulgedega kana. 

Maitake (Grifola frondosa)  kasvab peamiselt tammede, jalakate ja harvem vahtrate juures. Seen võib kasvada üüratult suureks – kuni 40 kg. Ta on võimeline kasvama puujuurel veel aastaid pärast puu kärbumist. Looduses on maitake seen väga haruldane, kuid seda on võrdlemisi kerge ka kasvatada. Kasvatatavad seened tavaliselt üle 1kg raskuseks ei kasva. Ekstrakti tegemiseks tuuakse siiski toorainet peamiselt Jaapanist. Kui keegi on leidnud metsa kana loodusliku kasvupaiga, siis jäetakse see vaid enda teada, on juhtumeid, kus asupaik antakse edasi alles pärandusega.
 
Orgaaniliselt kasvav seen sisaldab palju vähivastase toimega polüsahhariide, kiudaineid, kaaliumit, magneesiumit, kaltsiumit, D–vitamiini ning B-grupi vitamiine - B5, Bja B3.
Jaapanlased on seda seent väga põhjalikult uurinud ning tõestanud selle efektiivsuse. Maitake seen aktiveerib immuunsussüsteemi, seda soovitatakse kroonilise väsimuse sündroomi, keskkonnamürkidest põhjustatud vaevuste, vähi ja immuunsüsteemi haiguste, sealhulgas AIDSi puhul. Stabiliseerib vererõhku ning veresuhkru taset, hea maksapõletikule, suurendab fertiilsust. Seda peetakse üheks tõhusaimaks vähki ennetavaks ja immuunsussüsteemi tugevdavaks aineks. Uuringud ütlevad, et maitake programmeerib vähirakud enesetapule. Stimuleerib T-rakkude ja makrofaagide tööd, mis tapavad vähirakke.
 
It'S SKIN Power 10 Formula MaitakeseeneseerumNahahooldustooted, mis sisaldavad seeneekstrakti, toetavad naha kaitsevõimet ja aitavad hoida naha tervena. B-vitamiine on vaja nahakoe moodustumiseks, armkoe paranemiseks ja rakkude hapnikuvahetuseks. Vitamiin B5 tõstab kortisooni taset, mis kaitseb enneaegse vananemise ja kortsude tekke eest. D-vitamiinil on oluline roll naharakkude moodustumisel ning uuenemisel ja vabade radikaalide neutraliseerimisel. Kaalium hoiab naha niiskustasakaalu. Maitake seenega nahahooldustooted on toitva, rahustava ja niisutava efektiga.
 
Maitakel on rikkalik, sügav ja nüansirohke maitse ning seda peetakse üheks maailma kõige tervislikumaks toiduaineks.
 
It'S SKIN tootevalikus on maitake-seene seerum.
 


Kasutatud materjalid:
http://www.terviseleht.ee/200006/6_seened2.php
http://www.huffingtonpost.com/paul-stamets/maitake-mushroom_b_2908332.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Grifola_frondosa
 

Kommentaarid