Tootegrupid

Siidikookonite saladus

09.04.2017 / 0 kommentaari
Siidikookonite saladus
 
Legend räägib, et siidi avastas Hiina keisrinna Si Ling Chi aastal 2640 e.m.a aias jalutades, kui järsku kukkus tema teetassi üks imelik kookon. Pallikest tee seest välja võttes hakkas sealt hargnema imeilus peenike siidiniit. Vaadates üles mooruspuu otsa nägi ta seal palju sarnaseid kookoneid ja röövikuid ning tuli mõttele, et sellest saaks hakata kangast kuduma. Järgmised 2500 aastat olla jäänud see perekonna saladuseks, kuigi kangast hakati peagi eksportima ka Läände. Saladus tuli ilmsiks, kui Konstantinoopoli mungad käisid reisil Hiinas ning rääkisid oma avastusest keiser Justinianusele. Keiser saatis nad uuesti tagasi siidiussi munade ja mooruspuu võrsete järgi. Mungad peitsid soovitud kauba oma õõnestatud kõnnikeppidesse ning tee, mida mööda nad tellimuse Euroopasse tõid sai nimeks Siiditee.

Siidiliblikas muneb 400-600 muna ning seejärel sureb. Munast koorub imepisike röövik, kes toitub ainult värsketest mooruspuu lehtedest ning kasvab lõpuks umbes 9 cm pikkuseks. Ussike pressib siidinäärmetest välja nestet, mis tardub õhu käes ning kerib ühest ainsast niidist enda ümber kaitsva kookoni ning jääb nukkuma. Mõne aja pärast koorub kookonist välja siidiliblikas ning tsükkel kordub uuesti. Üks tsükkel kestab umbes 2 kuud.  Ühest siidiussi kookonist on võimalik toota umbes 1000m siidiniiti.

Siidiussi elutsükkel

Aasias on väga populaarne puhastada oma nägu siidiussi kookonitega. Kookonid sisaldavad ohtralt seritsiini - siidiusside poolt toodetud proteiini, milles on 18 erinevat aminohapet. Aminohapped hoiavad naha niiskustasakaalu. Seritsiin soodustab ka kollageeni teket, mis on vajalik naha elastsuse hoidmiseks ning piisav kollageeni sisaldus nahas ennetab kortsude teket. Siidiussi kookoniga näomassaaž stimuleerib vereringet, puhastab poore ning koorib õrnalt nahka.

 
Siidiussi kookonite kasutamineKasutamine:
1. Leota kookonit 3 minutit kuumas, umbes 60-kraadises vees, see vabastab kookonist seritsiini. Võid kasutada korraga nii mitut kookonit kui soovid.
2. Leotamise ajal on parasjagu aega, et pesta enne protseduuri nägu.
3. Pigista õrnalt välja üleliigne vesi ja pane kookon(id) sõrme(de) otsa nagu näpunukud :) Kui auk on sõrme jaoks liiga väike, saad teha kääridega väikese sisselõike, kuid vees ligunedes muutub kookon elastsemaks ning venib paremini.

4. Masseeri kookoni(te)ga õrnalt nägu.
5. Ühte kookonit saab kasutada kuni 3 korda. Pärast kasutamist lase kookonil täielikult kuivada ning korda protseduuri algusest. Iseasi, kas tahad kookonit mitu korda kasutada, minul igatahes läks see pärast ühte kasutuskorda juba suhteliselt halliks. Hea tulemuse saavutamiseks tuleks kasutada vähemalt kuu aja jooksul 2-3 korda nädalas. 


Ingliskeelse videoõpetuse leiad sellelt LINGILT

Siidiussi kookonid leiad SIITAllikad:
http://www.ilmeratsep.com/?pID=5
https://www.everythingsilkworms.com.au/history-of-the-silkworm/
http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2837024/Rub-face-silkworm-cocoons-wipe-away-wrinkles-sounds-bizarre-works.html

Kommentaarid