Tootegrupid

Nahatoonik - mis ja milleks?

22.09.2018 / 0 kommentaari
Nahatoonik - mis ja milleks?

 

Juba 20. sajandi alguses soovitati nahka pärast pesemist värskendada, stimuleerida ja toniseerida. Alguses kasutati selleks kölnivett, mida segati vastavalt soovile kas kuuma või külma veega. Nii imelik kui see ka pole, kasutati kölnivett 18. sajandil nii seespidiselt kui välispidiselt meditsiinilistel eesmärkidel peaaegu kõige ravimiseks, sealhulgas epilepsia ja parasiitide vastu. 1925-ndate paiku hakati tootma nahatoonikut, mis kogus 20-ndal sajandil suure populaarsuse. Üks esimesi neist oli Elizabeth Ardeni "Ardena" nahatoonik. 

Tänapäeval on toonikud sõltuvalt koostisainetest erinevate mõjudega: rahustavad, värskendavad, toniseerivad, poore ahendavad. Üldiselt annavad need nahale lisaenergiat ning aitavad säilitada naha niiskustasakaalu. Dermatoloogid soovitavad kasutada toonikut eriti suvel kuuma päikesega, talvel karge külmaga ning lennureisidel, vältimaks kuiva lennukiõhu halba mõju. Toonik ei asenda siiski päriselt kreemi, kuid rasuse naha puhul võib suviti ainult toonikust piisata.

Kuidas toonikut kasutada?                                              

Esmalt puhasta nahk korralikult ning kuivata pehme ja puhta rätikuga (P.S. rätik on bakteritele hea koht paljunemiseks, seega võta näole eraldi rätik ning vaheta seda tihti).

Seejärel kanna toonik nahale. Seda võib teha nii vatipadjakese kui sõrmede abil. Kui kasutad rasuse naha toonikut, siis lisa seda vaid rasusele piirkonnale ning niisutavat kanna ainult kuivale piirkonnale. Tooniku kasutamine enne kreemitamist võimendab kreemi toimet. 

Korea nahahooldustoonikuid võib kasutada ka tervel kehal, näiteks aaloet sisaldav toonik on pärast päikese käes olemist värskendav tervele kehale. 

 


Tutvu meie valikuga ning leia omale sobiv nahatoonik SIIT.

Kasutatud allikad:

https://khlorisbotanical.com/library-post/toners-part-1/
http://www.cosmeticsandskin.com/bcb/skin-tonics.php
http://health.howstuffworks.com/skin-care/beauty/skin-toner.htm
http://www.allure.com/beauty-trends/blogs/daily-beauty-reporter/2013/05/how-to-buy-the-right-face-toner.html

 

 

 

 

 

Kommentaarid