Tootegrupid

Must kuld - kaaviar näohoolduses

13.02.2017 / 0 kommentaari
Must kuld - kaaviar näohoolduses

Kaaviar ehk must kalamari on maailma vanim delikatess. Aristokraadid Vana-Roomas, Kreekas ja Venemaal nautisid seda enne, kui toidulauale ilmusid austrid, šampanja ja trühvlid. Keskajal oli nii mõneski riigis seadus, mis käskis kõige kvaliteetsema kaaviari reserveerida monarhidele.

Delikatessi saadakse 26 erinevast tuurakala liigist. Hinnatuim on rikkaliku maitsega suureteraline ja heleda värvitooniga kaaviar, mille kilohind võib ulatuda tuhandetesse dollaritesse. Maailma kalleimaks toiduaineks on valge kaaviar, mida saadakse 100-aastasest Iraani beluuga tuurast ning selle kilohinnaks on 34 500 dollarit. Peamiselt püütakse tuurasid Kaspia merest ja Mustast merest. Üks maailma suurimaid tootjariike on Venemaa, kus tänavatel asuvatest snäkiautomaatidest on võimalik osta muuhulgas ka purgike kaaviari. Tuurafarme on hakatud üha enam looma ka Aasia riikidesse. Kaaviarikasvatuses töötavate hindajate boonuseks on musikaalne kuulmine. Kaaviari valmidust ning kvaliteeti saab hinnata kuulmise järgi: kui munad on tihedalt koos, tekib nende hõõrdumisel kassi nurrumisele sarnanev heli. Tegelikult on kõige levinumaks kalamarja hindamise meetodiks siiski ultraheli.

Kaaviari kasulikkus
Ühes väikeses kalamarjas on olemas kõik toitained, mida on vaja uue organismi arenguks ning see on väga sarnane inimese keharakule, sisaldades 50–70% vett. Kaaviaris on eriti rohkelt A- ja E-vitamiini, magneesiumit, tsinki ja seleeni, mis toetavad immuunsüsteemi. Ühes supilusikatäies kaaviaris on olemas päevanorm B12-vitamiini, mida on vaja närvi- ja vererakkude normaalseks arenguks. Lisaks on kalamari hea omega-3 rasvhapete allikas. American Heart Association(toim. tõlge Ameerika Südameliit) soovitab nädalas süüa kaks supilusikatäit kaaviari, hoidmaks oma südame tervist. Ühes supilusikatäies kaaviaris on üks gramm omega-3 rasvhappeid, mis on inimorganismi päevanormiks. Lisaks näitavad uuringud, et omega-3 rasvhapetel on oluline roll meie vaimse tervise, närvisüsteemi ning liigeshaiguste ravis.

Kaaviariekstrakt nahahoolduses 
Kaaviariekstrakt on kasutuses peamiselt noorendavas kosmeetikas. See stimuleerib kollageeni teket nahas, sisaldab antioksüdante ning proteiine, mis kaitsevad nahka väliskeskkonna negatiivsete mõjude eest, annavad nahale elastsust ning siluvad miimikakortse. Kaaviariekstrakt ühtlustab nahatooni ning annab sära. Hea tulemuse saamiseks peaks ekstrakti sisaldus nahahooldustootes olema vähemalt 2%. Kaaviarihoolitsusi naudib kuuldavasti ka filmitäht Angelina Jolie.

 

Kasutatud allikad:
http://www.foodrepublic.com/2012/10/25/13-things-you-didnt-know-about-caviar/
http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/most-expensive-caviar/
http://www.webmd.com/depression/features/can-caviar-cure-depression
Pildid: http://www.arabnews.com/news/563446

 Kommentaarid