Tootegrupid

Maskitamine, selle head ja vead

02.12.2020 / 0 kommentaari
Maskitamine, selle head ja vead

Olgem ausad, me kõik unistame siledast ja klaaris näonahast. Ja mis kõige olulisem, sooviks kõike seda ilma, et ise peaks palju pingutama ning vaeva nägema.

Kui soovid ilusat, klaari ja nooruslikku nahka, siis meil on ideaalne lahendus- kangasmask. Kangasmaskil on imeline võime nahka niisutada ja toita kõigest mõne minutiga. Aga kuidas seda siis ikkagi teha ja kuna on õige aeg. On oluline teada nahahooldusetappe, mis on enne ja pärast kangasmaski tegemist. 

  1. Esimene ja ka kõige olulisem samm on alustada naha puhastamisest, et eemaldada nahalt kogu mustus ja meigijäägid. 
  2. Peale puhastamist kandke nahale toonikut, et vältida naha kuivamist. Peale näopuhastust avanevad poorid ja naha niiskustase hakkab langema. Tunnet, kui nahk hakkab peale pesemist ebameeldivalt kiskuma on märgiks, et niisutamisega on hiljaks jäädud ning on alanud naha vananemine. Tänu sellele on väga oluline tooniku kasutamine koheselt peale näopuhastust, sest see taastab naha pH-taseme ja suleb poorid, lukustab niiskuse, taastab naha elastsuse ning annab heaolutunde terveks päevaks. Toonikute pealekandmiseks pole vaja kasutada vatipatju, vaid kasutada käsi, tehes kergeid patsutavaid liigutusi, mis ergutab nahaalust vereringet ja aitab ennetada vananemisilminguid. Toonik imendub koheselt naha sisse ja aitab kaasa maski toimeainete parema imenumise. 
  3. Seejärel kandke nahale kangas- või geelmask. Oluline on meelespidada, et maski tuleb nahal hoida nagu pakendil märgitud. Tavaline maski hoidmise aeg on umbes 20 minutit. Maskitamise ajal saate teha  oma lemmik tegevust- lugeda raamatut, juua üks mõnus tassike teed või lihtsalt võtta üks rahustav vann.
  4. Peale maski tegemist peab kindlasti nahka veel niisutama seerumi või kreemiga. 

Väga tihti on küsitud, kuna on õige aeg kasutada maski- kas hommikul või õhtu? Õhtuti on maski tegemise eesmärk pakkuda lõõgastust. Aitab leevendada päeva pingetest tekkinud stressi ilminguid ja valmistab ette iluuneks. Hommik on nagu uus algus, alustada oma päeva kiire värkendusega. Lisada niisutust piisavalt on nahk terve päeva klaar ja ka meik püsib paremini. Siin on ainult tihti küsimus ajas. See on koht kus tuleb endal arvestada enda elustiili ja sobitada maskitamine enda päeva. 

Aga oled mõnikord märganud, et teed maski, kuid tulemus pole see, mida lootsid. Kas pole ülimaltmõnus õhtul peale väsitavat tööpäeva lihtsalt kangasmask naha niisutamiseks näole panna? Selleks ettevalmistusi tegemata? On ju nii? Aga see on vale. Ja see on üks suurimad  vigu, mida tehakse. Maski vale kasutamine pigem koormab nahka kui teeb head. Seetõttu, et tulevikus ennetada vigu, toon välja levinumad vead, mida tehakse kangasmaski tegemisel: 

  1. Vale kangasmaski valimine. Kõik algab ostust. Ei osteta tihti tooteid nende kvaliteedi tõttu, vaid kahjuks nende välimuse järgi. Iga mask on erinev, nii kanga kui ka toimeainete poolest. Seetõttu on väga oluline teada, mida teie nahk tegelikult vajab. See toode, mis on ideaalne emale või sõbrannale, ei pruugi teile üldse sobida. Maski valides tuleb pöörata tähelepanu vanusele ja nahatüübile. Kindlasti peaks noored vältima nahka noorendavaid tooteid. Pigem valima kas niisutavaid või rahustavaid maske. Oluline on meelespidada, et kortse siluda jõuab alati aga kui nahka korralikult ja regulaarselt niisutada, siis suudame ennetada naha enneaegset vananemist.  
  2. Näo puhastamata jätmine. Teine viga, mida paljud teevad, on naha mitte puhastamine. Enne kangasmaski kasutamist peab alati oma nägu puhastama. Kahjuks teevad paljud  vea, kasutades maski, ilma et oleks enne oma nägu põhjalikult puhastanud. See võib tunduda imelik aga väga levinud viga, mida kuuleme.
  3. Juhiseid mitte järgides. Kolmas viga on kasutusjuhendiga mitte tutvumine. Enne maski kasutamist tuleb lugeda hoolikalt, kuidas maski kasutada. Teilegi üllatuseks võib kasutusjuhendis olla palju väärtuslikku infot. Veelgi enam mõni mask võib olla kaitsekile sisse pakendatud, mis tuleb enne maski kasutamist eemaldada. Kui te ei eemdalda kaitsekile, ei saa maski ideaalselt nahale panna. Mask ei sulandu nahaga, jääb palju õhuauke sisse, mis omakorda takistab toimeainete imendumise nahale ja soovitud tulemus jääb saamata. 
  4. Maski liiga kauaks jätmine. Neljas viga on kasutusaeg. Reeglina ei tohiks maski kasutada kauem kui pakendil märgitud. Kui märkate, et mask on kuivanud, eemaldage see.  Miks peaksite seda tegema? Kui mask on kuivanud, võib see hakata nahalt niiskust tagasi tõmbama ja mõju võib väheneda või kaduda. Seetõttu ei tohiks ka kunagi magada, kui näol on kangasmask (välja arvatud juhul, kui mask on spetsiaalselt selle jaoks loodud).
  5. Pärast maskitamist näo pesemine. Viies viga on kannatamatus. Ärge kunagi peske oma nägu pärast maski kasutamist. Essents, mis jääb nahale peale maski eemaldamist, imendub naha sisse.  Isegi kui teie nägu tundub algul kleepuv, on see täiesti õige. Läheb hetk, essents imendub mõne aja pärast täielikult. Kui soovite seda kiirendada piserdage nahale termaalvee spreid. Vesi on nii õrn nagu udu,  mis imendub kiiresti naha sisse ja võtab endaga essentsi kaasa, mis on maskitamisest nahale jäänud. Varuge lihtsalt kannatust. 
  6. Ühe maski tegemine mitu korda. Kuues viga on maski korduvkasutamine. Tundub küll imelik, kuid siiski peame rõhutama, et kõik kangas-, geel- ja silmamaskid on ühekordseks kasutamiseks. Tihti uuritakse, et kui mask tehtud ja pakendisse on jäänud palju essentsi, kas võib mask pakendisse tagasi panna ja külmikus seda säilitada. Kindlasti ei tohiks seda teha. Järgmine kord võib tekkida ärritus ja süüdi on pigem korduvkasutamine, mitte mask. 

Kui järgida kõiki etappe, mida teha ja vältida vigu, mida ikka tehakse, siis saate osa ühest mõnusamast nahahooldusest. Nahk on tänulik, sest kangasmaskidega on võimalik saada hea tulemus ka kodust lahkumata. 

 

 

 

 

 

Kommentaarid